Pytania i odpowiedzi

Sesja nowrodkowa- jak się przygotować?

(NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA, KTÓRE ZADAJECIE NA TEMAT SESJI NOWORODKOWEJ)

KIEDY NAJLEPIEJ WYKONAĆ SESJĘ NOWORODKOWĄ?

Sesję noworodkową wykonać najlepiej do 14-dnia życia maluszka. Dlaczego tak? Ponieważ jest to okres kiedy najlepiej pracuje się z maluszkiem. Noworodek śpi wtedy najwięcej czasu i jest bardzo plastyczny, a co za tym idzie zdjęcia są bardziej urzekające dla rodziców. 

W JAKIM TERMINIE NAJLEPIEJ UMÓWIĆ SIĘ NA SESJĘ NOWORODKOWĄ?

Termin na sesję noworodkową najlepiej zarezerwować już w ciąży. Wtedy masz gwarancję, że termin będzie w 100% wolny. Odezwij się do mnie między 26-32 tygodniem ciąży. Terminem sesji określamy dzień porodu. Dopiero po urodzeniu maleństwa (na około 3 dni po porodzie) ustalamy dokładny termin sesji. Wyznaczony termin porodu jest datą orientacyjną.

GDZIE ODBYWA SIĘ SESJA NOWORODKOWA?

Sesja noworodkowa odbywa się w Lesznie przy ulicy Królowej Jadwigi 15 w studio. Tylko tam jestem w stanie zapewnić odpowiednie warunki dla Waszego noworodka. Na miejscu posiadam odpowiedni sprzęt do pracy z noworodkiem, a co najważniejsze temperatura pomieszczenia jest odpowiednia do pracy z nim.

ILE TRWA SESJA NOWORODKOWA?

Sesja trwa od 1,5 – 4 h. Wszystko zależy od Waszego maleństwa. Noworodek na sesji większość czasu spędza z mamą, aniżeli na samym pozowaniu. Najważniejsze dla mnie są potrzeby maluszka. Cała sesja ma być dla Was miłą i niezapomnianą przygodą. Staram się, żebyście w tym dniu zrelaksowali się i miło wspominali ten czas.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI NOWORODKOWEJ?

Na sesję noworodkową każdy rodzić powinien zabrać ze sobą tzw. niezbędnik tj: Pieluchy jednorazowe ( nie udostępniam pieluch ze względu na indywidualne potrzeby maluszków i rodziców, to samo dotyczy chusteczek mokrych), pieluchę tetrową do ewentualnego odbicia i ulewania pokarmu, kocyk, smoczek ( nie każde dziecko chce ssać, ale prosiłbym o zabranie, ponieważ bardzo to ułatwia pracę z noworodkiem), mleko (zależne w jaki sposób dziecko jest karmione – pierś, pokarm odciągany lub mleko mm).
Prosiłabym, aby córka/syn przyjechało na sesję “głodne”. Sesję rozpoczynamy karmieniem dziecka do syta – jest to bardzo ważne.
Rodzic nie musi się przejmować ubiorem maluszka. Wszystkie ubranka, akcesoria, wianuszki i opaski posiadam ja. Są one na bieżąco prane w specjalnym proszku/płynie dostosowanym do dzieci od pierwszego dnia życia maluszka. Stylizację do ujęć rodzinnych ustalam indywidualnie z rodzicami w wiadomości prywatnej.

CZY MAM WPŁYW NA STYLIZACJĘ ?

Jak najbardziej. To Wasza pamiątka, która będzie z Wami na lata. Stylizacje przygotowuje odpowiednio szybciej przed Waszym pojawieniem się. Wystarczy kilka dni wcześniej poinformować mnie w jakiej kolorystyce chcielibyście zobaczyć swoje maleństwo. Możecie również napisać, co Wam się nie podoba i czego się obawiacie (pozy i ubranka). Jeżeli jednak decydujecie się na sesję u mnie to oznacza, że akceptujecie sposób obróbki mojej pracy. Prosiłabym o nie pokazywanie podczas naszej współpracy zdjęć innych fotografów. Każdy pracuje w swoim indywidualnym stylu. 

W JAKIM CZASIE PO SESJI DOSTANĘ GOTOWE ZDJĘCIA?

Galerię do wyboru ujęć otrzymujecie ode mnie maksymalnie do 5 dni od wykonania sesji. Gotowe, wyretuszowane zdjęcia otrzymacie drogą elektroniczną w ciągu 2 tyg od wybrania ujęć. Natomiast odbitki , obrazy itp. w ciągu 30 dni roboczych. Po zapakowaniu Waszej sesji od razu wysyłam informację, że Wasza sesja jest do odbioru.

CO JEŻELI SPODOBA NAM SIĘ WIĘCEJ UJĘĆ NIŻ MAMY WYKUPIONYCH?

Po wykonanej pracy wysyłam Wam na maila link do galerii wszystkich zdjęć wykonanych na sesji. Tam będziecie mieli okazję zaznaczyć wszystkie ujęcia, które Wam się podobają. Dobrym pomysłem jest zaznaczenie tych ujęć, dzięki którym uśmiecha się Wasza buzia. Nie krępujcie się , klikajcie jak leci. Potem z tych wybranych, zróbcie dopiero następną selekcję. Wtedy wiecie, że to są te ujęcia, które tak naprawdę Was oczarowały! Jeżeli wybraliście więcej ujęć, niż przewiduje Wasz pakiet, dostaniecie informację ile dodatkowo będzie to kosztować. Każde dodatkowe ujęcie to koszt 15 zł.

CZY PODCZAS SESJI NOWORODKOWEJ MOŻEMY WYKONAĆ UJĘCIA RODZINNE I Z RODZEŃSTWEM?

Jak najbardziej ! Jest to nawet wskazane. Nie ma nic piękniejszego jak wiszący portret na ścianie całej Waszej rodziny.

SESJA NOWORODKOWA W DOMU, CZY ISTNIEJE TAKA MOŻLIWOŚĆ?

Tak. Jest to tzw. sesja lifestylowa. Ujęcia są robione przy naturalnym oświetleniu w warunkach domowych.

PYTANIA, KTÓRE NAJCZĘŚCIEJ ZADAJECIE ODNOŚNIE SESJI CIĄŻOWEJ

KIEDY NAJLEPIEJ WYKONAĆ SESJĘ CIĄŻOWĄ?

Sesję najlepiej wykonać między 7-8 miesiącem ciąży. Jest to wtedy najprzyjemniejszy czas dla Ciebie, kiedy brzuszek jest już większy, ale nie przeszkadza na tyle, żeby normalnie funkcjonować. Mijają też wszystkie nieprzyjemne objawy z początku ciąży.

W JAKIM TERMINIE NAJLEPIEJ ZAREZERWOWAĆ SESJĘ?

Sesję zarezerwować najlepiej na około dwóch do miesiąca wcześniej.

GDZIE ODBYWA SIĘ SESJA CIĄŻOWA?

Sesja odbywa się po wcześniejszym uzgodnieniu albo w studio w Lesznie na ul.Królowej Jadwigi 15 lub w plenerze. Plener jest wykonywany w Lesznie lub okolicach w przyjemnym i odludnym miejscu.

ILE CZASU MOŻE TRWAĆ TAKA SESJA CIĄŻOWA?

Zazwyczaj jest to czas 1-1,5 h.  Wszystko zależne jest od tego jak czuje się przyszła mama. Jeżeli potrzebujesz chwilowego odpoczynku podczas sesji to jak najbardziej trzeba to zrobić. Pamiętaj, że sesja jest robiona z myślą o Tobie. Masz się czuć komfortowo i mile wspominać dzień sesji.

CZY MUSZĘ MIEĆ WŁASNE STYLIZACJE DO SESJI CIĄŻOWEJ?

Nie. Posiadam specjalne sukienki dla Ciebie. Możesz wybrać w jakiej kolorystyce czujesz się najlepiej. Jeżeli jednak masz ochotę na własne ubrania, to jak najbardziej możesz w nich pozować.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO SESJI CIĄŻOWEJ?

Na sesję prosiłabym o chociażby delikatny makijaż. Nie musi być on zrobiony przez profesjonalistkę. Miło będzie, jeśli przygotujesz na ten dzień odpowiednio swoje włosy. Wystarczy je po prostu naturalnie rozpuścić i wyprostować, bądź delikatnie podkręcić. Pamiętaj, że zdjęcia są pamiątką na całe życie.

CZY W SESJI MOGĄ UCZESTNICZYĆ PRZYSZŁY TATA I RODZEŃSTWO?

Jak najbardziej. Nie ma nic piękniejszego niż wspólne ujęcia pełne miłości, radości oczekiwania na małego członka rodziny. Jeżeli chodzi o stylizację to uzgadniam ją w wiadomości prywatnej. 

CO JEŻELI SPODOBA NAM SIĘ WIĘCEJ UJĘĆ NIŻ MAMY WYKUPIONYCH?

Po wykonanej pracy wysyłam Wam na maila link do galerii wszystkich zdjęć wykonanych na sesji. Tam będziecie mieli okazję zaznaczyć wszystkie ujęcia, które Wam się podobają. Dobrym pomysłem jest zaznaczenie tych ujęć, dzięki którym uśmiecha się Wasza buzia. Nie krępujcie się , klikajcie jak leci. Potem z tych wybranych, zróbcie dopiero następną selekcję. Wtedy wiecie, że to są te ujęcia, które tak naprawdę Was oczarowały! Jeżeli wybraliście więcej ujęć, niż przewiduje Wasz pakiet, dostaniecie informację ile dodatkowo należy zapłacić. Każde dodatkowe ujęcie to koszt 15 zł. 

W JAKIM CZASIE PO SESJI DOSTANĘ GOTOWE ZDJĘCIA?

Galerię do wyboru ujęć otrzymujecie ode mnie maksymalnie do 5 dni od wykonania sesji. Gotowe, wyretuszowane zdjęcia otrzymacie drogą elektroniczną w ciągu 2 tyg od wybrania ujęć. Natomiast odbitki , obrazy itp. w ciągu 30 dni roboczych. Po zapakowaniu Waszej sesji od razu wysyłam informację, że Wasza sesja jest do odbioru.

PYTANIA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE ODNOŚNIE SESJI RODZINNYCH LUB DZIECIĘCYCH.

GDZIE ODBYWA SIĘ SESJA?

Sesja odbywa się zazwyczaj w plenerze, ale również w studio w Lesznie na ul. Królowej Jadwigi 15.

ILE CZASU TRWA SESJA?

Trwa około godziny. Dzieci bardzo szybko się nudzą, dlatego sesja musi przebiegać sprawnie i z pomysłem. Lepszym rozwiązaniem jest plener. Dziecko bawi się, a ja robię z tego naprawdę ciekawą relację.
Poza tym jestem fanem ujęć naturalnych, jeżeli chodzi o fotografię rodzinną. Myślę, że ciekawszą formą Waszych zdjęć będzie po prostu Wasz wspólnie spędzony czas.

CZY MUSZĘ MIEĆ WŁASNE STYLIZACJE DO UJĘĆ RODZINNYCH I DZIECIĘCYCH?

Tak, do sesji rodzinnych i dziecięcych trzeba uszykować własne stylizacje. Oczywiście można zapytać o radę i ja podpowiem co przyjemnie będzie wyglądać na fotografii.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI?

Przede wszystkim psychicznie.
W przypadku młodszych dzieci warto zabrać na sesję ulubioną zabawkę,przekąskę. Często u dzieci pojawia się dystans do mnie i strach – pomimo mojego szerokiego uśmiechu. Warto wytłumaczyć dziecku, gdzie się udajecie i jak to będzie przebiegało. Może wymyślcie ciekawą historię dla córki/syna o przygodzie u fotografa? 

W JAKIM CZASIE PO SESJI DOSTANĘ GOTOWE ZDJĘCIA?

Galerię do wyboru ujęć otrzymujecie ode mnie maksymalnie do 5 dni od wykonania sesji. Gotowe, wyretuszowane zdjęcia otrzymacie drogą elektroniczną w ciągu 2 tyg od wybrania ujęć. Natomiast odbitki , obrazy itp. w ciągu 30 dni roboczych. Po zapakowaniu Waszej sesji od razu wysyłam informację, że Wasza sesja jest do odbioru.